chovatelská stanice

 OF BESKYD HILL

Jmenuji se Jana Janíčková a se svou dcerou Kamilou Bolfovou obohacujeme náš život o náš společný velký koníček – chov pejsků.
81612523_1762201013917430_17370129535063
Já i má dcera jsme vyrůstaly obklopené zvířaty. Láska ke psům se u nás výrazně prohloubila v roce 2007, kdy jsme si splnili naše velké přání a do našeho života vstoupila fenka zlatého retrívra. Riki byla úžasným rodinným psem, díky své klidné vyrovnané povaze jsme se dostali ke canisterapii ale i k nápadu, pořídit si dalšího, trošku akčnějšího retrievera.
V roce 2013 jsme si dovezli
 fenku flat coated retrievera - našeho prvního pejska s průkazem původu. Ačkoliv jsme si Amy pořizovali bez jakýchkoliv ambicí, velmi rychle následovaly první zkušenosti s výstavami a loveckou praxí. Plemeno flat coated retriever nás doslova dostalo a tak bylo jen otázkou času, kdy se naše smečka rozroste a kdy přijdou první chovatelské myšlenky a plány...
62527095_10214240578440610_1136732321169
V roce 2014 jsme si splnili sen a založili jsme chovatelskou stanici. O dva roky později jsme odchovali náš první vrh.
Momentálně žijeme se třemi flaty a jednou nalezenou kočkou. Naše zvířata jsou právoplatnými členy naší rodiny, žiji s námi doma, obývají gauč i postel a tudíž jsou součástí každého našeho dne již od samého rána.
S našimi pejsky aktivně pracujeme a věnujeme se nejrůznějším aktivitám. Flat není jen krásný pes, ale je to i pes pracovní. Všichni naši psi se věnují loveckému výcviku, mají složené zkoušky lovecké upotřebitelnosti a bereme je do praxe na hony. 
 
U nás nenaleznete spoustu plánovaných vrhů, chováme pouze výjimečně a máme jen tolik pejsků, o kolik se stíháme starat a věnovat se jim individuálně. Každý vrh u nás je pečlivě naplánován a promyšlen. Naším cílem není odchovat velké množství vrhů, ale odchovat zdravá štěňata s co nejlepší genetickou výbavou, která se budou co nejvíce přibližovat standardu plemene flat coated retriever.
Vyžadujeme: pravidelný kontakt s novými majiteli, zasílání fotek a informací
Nabízíme: kvalitní chovatelský servis, pomoc při výchově, výcviku, přípravě ke zkouškám a v neposlední řadě i přípravě
na výstavu, pokud bude mít majitel zájem
 
Štěňátka odcházejí od nás zpravidla ve věku osmi týdnů řádně odčervená, očkovaná, s FCI průkazem původu, s písemnou kupní smlouvou a očkovacím průkazem. Mají aplikován mezinárodní identifikační čip. Všem našim štěňátkům a jejich majitelům náleží doživotní chovatelský servis z naší strany.
 
                                                                                                      
                                                                                                 POMÁHÁME
Láska ke zvířatům a touha pomáhat lidem, to je to, v čem vidíme hlubší smysl a co nás dělá šťastnými. Sledem událostí
v průběhu našeho života s pejsky, především díky úžasné povaze Rikinky, jsme se dostali ke canisterapii - tedy terapii prostřednictvím psa jejímž posláním je zlepšit kvalitu života osob se znevýhodněním po stránce fyzické, psychické i sociální. Momentálně docházíme s našimi pejsky do hospicového zařízení Citadela ve Valašském Meziříčí a také do speciálních tříd ZŠ Tyršovo nábřeží. 
Kromě canisterapie také nabízíme vzdělávací přednášky pro školy na téma "Pejsek je náš kamarád - prevence před pokousáním". 
Jelikož mě vždy bavila práce se štěňátky od roku 2012 pořádám dvakrát do roka kurzy psí školky pod ZKO Zašová.

 

 

 

Ve všech oblastech se stále vzděláváme v rámci svých časových i finančních možností. Zkušenosti které jsme získaly rády předáváme dále. Pokud máte zájem o naše služby, kontaktujte nás.

NEPRODÁVÁME ŠTĚŇÁTKA DO KOTCOVÉHO CHOVU! – není však podmínkou, aby pejsek žil v domě, stejně jako aby chodilna výstavy, zkoušky a podobně. Pro své štěňátka hledáme HLAVNĚ MILUJÍCÍ DOMOV, kde bude žít pejsek v kruhu své rodiny.
Štěňátka od nás jsou odchována s maximální láskou a péčí s velkým důrazem
na socializaci. Jelikož od narození žijí v naší bezprostřední blízkosti, jsou zvyklá
na kontakt s člověkem, běžné zvuky i ruchy. Štěňátka přicházejí do kontaktu jak s dětmi,
tak s ostatními pejsky.
Náš zájem o odchovaná štěňátka trvá i po jejich odchodu do nových domovů. Budeme velice rádi za každou novou fotku, zprávu či úspěch. Rádi majitele opět uvidíme.
Flat Coated Retriever je aktivní, veselé plemeno, které je nejšťastnější v blízkosti svého pána. Chceme, aby si je pořídili lidé, kteří se pejskovi chtějí věnovat, chtějí mu dávat svůj čas a chtějí ho dělat šťastným. Nové majitele proto vybíráme velmi pečlivě a zodpovědně. Chceme znát prostředí ve kterém bude štěňátko vyrůstat.  Je také důležité, aby si potencionální majitelé uvědomili, že si pořizuje psa na více než 10 let, že kupní cena je ta nejnižší částka, kterou do psa bude muset vložit během jeho života, že pes potřebuje lidský kontakt, péči, výcvik, procházky, že to není plyšová hračka, kterou může kdykoliv odložit a že mu štěňátko může zničit jak věci na zahradě, tak v domě.
Upřednostníme proto zájemce, kteří projeví opravdový zájem a jsou ochotni akceptovat všechny výše uvedené věci!