Litter "A" of Beskyd Hill

Calle & Amy
sire: Flatterhaft Jimmy Carter (imp.SWE)
dam: MultiCH Abigail Tulip Rock on Fire
 
    
* 30. 6. 2016
Narodila se 3 štěňátka
1 černý pejsek, 1 černá fenka a 1 játrová fenka
 
Den po narození našich štěňátek jsme adoptovali stejně starou fenečku německého ovčáka. Její maminka a sourozenci zemřeli při porodu. Amy ji nádherně přijala za svou. 
 

Applause for Lennart of Beskyd Hill "Lenny"
owner: Oldřich Klusoň, Opatovec (CZ)
HD A, ED 0
used in canicross
 
Amber Sea of Beskyd Hill "Amber"
owner: Eva Kuchařová, Jedovnice (CZ)
HD A, ED 0, scissor bite, full of teeth, 57cm
 
 JchSK JWSS
Angelic Wink of Beskyd Hill "Andělka"
- chovná fena -
owner: Andrea Šimoníková, Darkovice (CZ)
HD A, ED 0, OCD clear, scissor bite, full of teeth, 59cm
BOB baby, BOB junior
OVVR (basic test of retrievers) - I. price, 2nd place
KZVP (water hunting exam) - I. price, CACT
NOSEWORK: discrimination z, urban z
 
______________________________________________________
 
Z tohoto spojení očekáváme štěňátka vysokých kvalit. Oba rodiče jsou lovecky upotřebitelní a pracovně vedení, zdraví a prostí všech dědičných vad s nádhernými skusky. Povahově jsou velmi kontaktní a přátelští.  Amy i Calle si jsou exteriérově opravdu velmi podobní. Mají oba velmi krásnou a pevnou stavbu těla a Amy je navíc šampionkou mnoha zemí s krásnými posudky od předních odborníků na plemeno. Calle pochází z jedné z nejznámějších chovatelských stanic ve Švédsku - Flatterhaft, která odchovala spoustu krásných, ale především pracovně úspěšných flatíků. Calle jelmi milý flat jemné povahy s neuvěřitelnou chutí do práce, rychlostí a přesností. Jeho majitelka Simone jej bere pravidelně na hony, kde vyniká v přinášení čehokoliv. Navíc má složené zkoušky z obedience. Dle jejích slov je to úžasný pes, lehce ovladatelný, který vždy stojí po jejím boku. Ve výstavních kruzích se sice Calle nevyskytuje příliš často, ale hodnocen byl vždy výborně. Zejména vyniká ideální velikostí, krásnou hlavou s milým výrazem, silnou kostrou, výborným předním i zadním úhlením, nádhernou horní linií s dobře neseným ocasem správné délky a v neposlední řadě elegantním pohybem. Rodokmen má rovněž velmi zajimavý, plný kvalitní, především švédké krve a my pevně věříme, že v kombinaci s Amy budou jejich štěňátka velkým přínosem do českého chovu.
Doufám, že nám brzy náš domov zaplní štěňátka s typickou úžasnou povahou, skvělým zdravím a kvalitami, na kterých můžete stavět vynikající chov a mít kromě perfektního psího přítele i úžasného pracovního psa. Hlavně ale věřím, že budou dělat obrovskou radost nejen nám ale i svým novým majitelům.
We expect high quality puppies. Both parents are great working dog, healthy and free of all hereditary defects, with typical retriever character. Calle is used in hunting practice and has a wonderfully friendly character. Amy and Calle are very similar type. Both have got very strong bones and Amy is also a champion of many countries with beautiful results from leading experts on the breed. Puppies will have excellent prerequisite for further breeding, work and great family pets. 
 
 
Rodokmen vrhu: